Петро Закалюжний: "Аматорський футбол потребує підтримки"

Асоціація любительського міні-футболу Львівщини - одна із найпотужніших організацій України, що опікується цим видом спорту. Незважаючи на порівняно недовгий час її існування, кількість команд-учасниць різних турнірів, які проводяться під егідою Асоціації, виросла із 6 до 80, в яких було задіяно більше 600 гравців.
Засади діяльності АЛМФЛ цілком демократичні. Участь у змаганнях може взяти кожен бажаючий, і цьому сприяє розгалужена система осередків Асоціації, які функціонують майже в усіх мікрорайонах Львова.
Асоціація має дуже амбітні цілі. Окрім того, що її діяльність спрямована на популяризацію міні-футболу та здорового способу життя серед львів'ян, вона також планує поширювати свою діяльність на всю Україну та навіть за її межі. АЛМФЛ має на меті організацію всеукраїнських та міжнародних турнірів з міні-футболу, щоб залучити якомога більше людей до активного стилю життя, бо це - шлях до вироблення свідомої громадянської позиції кожної особистості.
Щоб дізнатися про діяльність Асоціації із перших рук, ми поспілкувалися з Петром Закалюжним, головою президії АЛМФЛ і координатором аматорського турніру «Funball».
Петро Закалюжний: «Аматорський футбол потребує підтримки»
- Петре, як створювалася Ваша аматорська ліга?
- Це була ініціатива нашої громадської організації. Ми збиралися по вихідних, запрошували друзів, проводили матчі. Згодом це переросло уже у повноцінний турнір.
- Як можете оцінити рівень Вашої ліги? Кого б виділили, а хто б, можливо, міг поповнити лави професійної ліги?
- Виділив би команду «Тайм». Це не дивно, бо в її складі виступають колишні професіонали. Також команда «All Stars» демонструє досить високий рівень гри. Ще є дуже цікавий перспективний колектив «Тисяча і одна ніч», який складений із хлопців 20 - 22 років. Можу сказати, що, якби вони систематично тренувалися і підвищували свою майстерність, то кінець кінцем дійшли би тієї форми, яку мають професійні команди. Але зараз вони грають на аматорському рівні, тож не мають ані тренера, ані постійних тренувань. Але футбол вони показують справді цікавий.
- Чи надходили запрошення для гравців Вашої ліги від професійних команд?
- Безпосередньо від професійних - ні, але нещодавно на чемпіонат області заявилася команда, яку склали найсильніші гравці нашої ліги. Наразі вона демонструє хороші результати, що є підтвердженням і нашого рівня.
- Де грають команди Вашої ліги? Як вирішуєте питання з полями?
- Матчі нашої ліги проходять круглий рік, і у зв'язку з цим міняється і місце дислокації. Влітку граємо на майданчиках із штучним покриттям, взимку - на критих полях. Взагалі, з місцями для гри зараз досить скрутно, але поки що вдається знаходити вихід зі становища, часто виручають зали, які ми орендуємо.
- Як щодо спонсорської підтримки Ваших команд? Чи є більш-менш надійні джерела фінансування?
- Постійних спонсорів немає, трапляються поодинокі випадки - під вибори абощо. Ми, звісно, розробляємо цей шлях, шукаємо партнерів, які б могли нас фінансово підтримати. Проте ми також працюємо і в зворотному напрямку: проводимо благодійні акції. Нещодавно, наприклад, збирали кошти для дитячого будинку.
- Яка взагалі тенденція руху аматорського футболу? Збільшується чи зменшується кількість бажаючих пограти?
- Насправді, таких ентузіастів небагато, а сам аматорський футбол зараз, що прикро, перебуває у занепаді. Все це є наслідком комерціалізації і такі проекти, на жаль, не збирають настільки широкої аудиторії, як хотілося б. Хоча, насправді, необхідно, щоб аматорському футболу приділяли не менше уваги, аніж професійному. Професійний спорт доступний не кожному, а аматорський - відкритий для усіх, тож важливо, щоб усе більше людей ішло безпосередньо займатися спортом, а не лише уболівати.
- До того ж, над гравцями-аматорами не тяжіє крайня необхідність добути результат, що дає змогу грати розкутіше. Як це позначається на якості гри?
- Насамперед, гравці демонструють більше самовіддачі - це безперечно. Вони грають не через те, що перед ними поставлене певне завдання, а тому що їм самим це цікаво. Кожен грає у товаристві своїх друзів, тому відчуває відповідальність за кожного товариша. Дуже часто вони мають спільні справи і поза футболом, що також сприяє більшому об'єднанню колективу.
- Як Ви вважаєте, чи доцільно і чи можливо зараз узагалі створити всеукраїнський аматорський турнір, до участі у якому могли б долучитися команди з усіх куточків країни?
- Це можливо і це варто робити. Інша справа, що це, насправді, дуже складно, і для того, щоб провести такий масштабний турнір, необхідні хороші організатори. У нас уже були спроби провести подібні змагання, але виникли проблеми із календарем, бо кожна регіональна ліга грає у різний час, і саме це може стати на заваді. В ідеалі, таким турніром має опікуватися одна центральна всеукраїнська організація, яка би могла врахувати всі ці нюанси.
- На даному ж етапі, поки не створений такий орган, є можливість тільки інформаційного охоплення аматорських турнірів всієї України. Ви підтримуєте створення єдиного інформаційного поля для всіх любительських колективів нашої держави?
- Безперечно. Саме інформативність є однією із ключових засад, які можуть дати змогу організувати такий турнір. Бо, насправді, ті колективи, які виступають у своїх регіональних лігах, часто навіть гадки не мають, на якому рівні зорганізовані змагання в інших областях, які команди там виступають. Якщо ж така інформація стане доступною для всіх - це стане кроком на шляху інтегрування всіх аматорських турнірів в єдине ціле.
- І, наостанок, скажіть будь ласка, чи слідкуєте Ви за матчами української Екстра-ліги із футзалу? За кого вболіваєте?
- Так, звісно, слідкую. Вболіваю за земляків - за «Енергію», яка наразі демонструє дуже хороші результати, а також є базовим клубом нашої збірної.
Марія Чала, sportinform.com.ua
Комментарии пользователей сайта
(Нет комментариев)